Оливи моторні та промислові Україна, мастила промислові Працюємо на перемогу! Разом вистоїмо!

Яке мастило для супортів і напрямних краще

Смазка для суппортов и направляющих

Мастило для супортів і направляють дозволяє полегшити експлуатацію деталей гальмівної системи, оскільки вони працюють в складних умовах. Існує кілька типів мастил. Спробуємо систематизувати інформацію, і відповісти на ряд питань, що цікавлять власників авто.

Відразу варто зазначити, що виробники поділяють мастило на два типи - пасту і спрей. Перед тим як перейти до перерахування їх видів і марок, необхідно визначитися, якими характеристиками повинна володіти мастило супорта. При агресивному стилі водіння або їзді по гірських серпантинах температура супорта може досягати + 300 ° С, а в міських умовах він може розігрітися до + 150 ° С ... 200 ° С. Крім цього, на супорт впливає волога, бруд, реагенти, якими посипають дороги. Тому мастило для супортів і його направляють повинна бути:

 • неагресивним по відношенню до гумових і пластмасових деталей машини;
 • не втрачати своїх властивостей при впливі води, гальмівної рідини або інших речовин, які можуть її вимити або розчинити;
 • високотемпературним мастилом, тобто, не втрачати своїх температурних властивостей при + 180 ° С і більше;
 • не повинна втрачати своїх фізичних властивостей при значних морозах (від -35 ° С і нижче).


Повсюдно використовуються дешеві мастила не забезпечують описаних умов. Йдеться про графітової пасти, літол, нігрол і їх інших аналогах. Тобто, для нормальної роботи гальмівної системи, і зокрема супорта, необхідно користуватися сучасними розробками.

В даний час виробниками випускаються наступні групи мастил для супортів:

Перша група - мінеральні або синтетичні пасти з використанням металів. Вони відносяться до типу високотемпературних протизадирних. Їх робочий діапазон дуже широкий, і становить приблизно -185 ° С ... + 1100 ° С (кожна мастило має свій робочий діапазон).

В основі субстанції лежить синтетичне або мінеральне масло, до складу якого додані загусники, а також частинки металу (міді або молібдену). Сюди відносяться такі підтипи:

 • комплексні пасти, до складу яких входить порошок міді, алюмінію і графіту;
 • мідні, які мають в своєму складі порошок міді і графіту;
 • пасти без металевих частинок, замість яких використовуються силікат магнію і кераміка;
 • мастила на основі міді або дисульфіду молібдену.

Приклади конкретних марок мастил такого типу:

 • комплексні пасти - HUSKEY 2000 Lubricating Paste and Anti-Seize Compound for High Temperature, Loctite №8060 / 8150/8151, Wurth AL 1100;
 • мідні пасти - HUSKEY 341 Copper Anti-Seize, LIQUI MOLY Kupfer-Paste, Mannol Kupfer-Paste Super-Hafteffekt, Marly Cooper Compound, Molykote Cu-7439 Plus Paste, Motip Koperspray, Permatex Copper Anti-Seize Lubricant, Pingo Kupfer-Paste, Valvoline Cooper Spray, Wurth SU 800;
 • пасти без вмісту металів - HUSKEY 400 Anti-Seize, TEXTAR Cera Tec, LIQUI MOLY Bremsen-Anti-Quietsch-Paste;
 • пасти з дисульфид молібденом - HUSKEY Moly Paste, Assembly Lubricant & Anti-Seize Compound, Loctite №8012 / 8154/8155.

Пасти, що відносяться до цієї групи, можу наноситися на НАПРАВЛЯЮЧІ ПАЛЬЦІ гальмівних супортів і будь-які високонавантажені поверхні тертя, крім робочих поверхонь гальмівних колодок!

Друга група - Пасти на основі мінерального масла. До їх складу входить бентоніт, який виступає в ролі згущувача. Крім цього сюди додані металеві частинки і жирні кислоти. Основна перевага мастила на мінеральній основі - стійка робота в температурному діапазоні від -45 ° С ... + 180 ° С. Тобто, паста не випливає і не втрачає своїх властивостей. Таким чином, вона відмінно підходить для змащування напрямних супортів автомобілі експлуатуються в сприятливих умовах. Приклад мастила такого типу - Teroson VR500.

Третя група - мастила на основі синтетичного масла. Це найбільш універсальні склади, оскільки підходять не тільки для змащення супортів, а й інших елементів гальмівної системи автомобіля. Мастила виготовлені з очищеного синтетичного масла, а також присадок, що мають антикорозійні, антиокислювальні, протизносні якості. Також до складу входить загущувач. Мастила на основі синтетичного масла володіють відмінними характеристиками. Вони не розчиняються у воді, гальмівної рідини, лугах і кислотах, не випаровується, а також володіють діелектричними властивостями. Діапазон робочих температур становить приблизно від -40 ° до + 300 ° С.

Приклади мастил - Molykote AS-880N Grease, Permatex Ultra Disk Brake Caliper Lube, SLIPKOTE 220-R Silicone Disc Brake Caliper Grease and Noise Suppressor, SLIPKOTE 927 Disc Brake Caliper Grease.

Область їх використання широка. Вони застосовуються для змащення підшипників ковзання і кочення, а також інших деталей, що працюють в умовах високої температури і значного тиску.

Одними з найбільш популярних видів паст і спреїв для супортів і напрямних є мідні мастила, які відносяться до типу мастил з використанням металу. Коротенько зупинимося на ній.

Мідне мастило (високотемпературне)

Вона, як і інші мастила для супортів, відноситься до типу високотемпературних. Тобто, здатні витримувати значні температурні перевантаження при експлуатації гальмівної системи.

Мідні мастила складаються з трьох основних речовин - подрібнена мелкодісперсная мідь, масло (мінеральне і синтетичне), а також деякі речовини, які призначені для протидії корозії. Реалізуються мастила у вигляді пасти або спрея. Вони мають велику в'язкість, тому проникаючи в зазори, не випливають звідти.

Переваги мідних мастил полягає в широкому температурному робочому діапазоні, зниження сил тертя, відсутність випаровування і точки роси. Якщо ви прийміть рішення скористатися мідної мастилом, вам необхідно обов'язково дотримуватися умов її нанесення. По-перше, робоча поверхня деталі повинна бути ретельно очищена. По-друге, наносити мастило потрібно акуратно, щоб разом з нею на деталь не потрапив сміття. По-третє, надлишки мастила видаляти не потрібно.

Огляд мастил для супортів і напрямних

Molykote Cu-7439 Plus. Виробляється в Сполучених Штатах, зроблена на основі дрібнодисперсного мідного порошку і напівсинтетичного масла. Одна з найбільш популярних і затребуваних в даний час мастил для супортів, оскільки до її переваг належить:

температурний робочий діапазон - -30 ° С ... + 600 ° С;
стійкість до тиску;
вкрай низька випаровуваність;
повна відсутність змивання і розчинності.
Крім цього, мастило Molykote Cu-7439 Plus не тільки високотемпературна, але і відмінно захищає елементи гальмівної системи від корозії, закисання і прикипання. Рекомендована до застосування такими провідними світовими автовиробниками як Land Rover, Nissan, Honda, Subaru.

Популярные товары

МЕДНАЯ СМАЗКА MOLYKOTE CU-7439 PLUS

© Ember